CP Palet

CP Palet

CP Palet Nedir? Nerelerde Kullanılır? Tüm Teknik Özellikleri

CP palet modelleri spesifik özellikleri ile dikkat çekmektedir. CP palet modelleri tamamen özel sebepler için üretilmektedir ve fiziksel özellikleri değiştirilebilir. Burada önemli olan unsur fiziksel özellikleri (boyut, yükseklik, ağırlık, derinlik vb.) değil, ürünün ham maddesidir.

CP palet, Chemical Pallet (Kimyasal Palet)’in kısaltmasıdır. Kimyasal palet olarak adlandırılmasındaki en önemli faktör spesifik alanlarda kullanım için üretilmiş olmasıdır. CP palet kullanıcıları ve üreticileri, spesifik hedef ve amaçlar doğrultusunda bu ürünü tercih ederler.

 

CP Palet Nerelerde Kullanılır?

 

CP palet kullanım alanı genellikle kimya sektörüdür. Petrokimya alanında da kullanılmaktadır. Kimyasal maddelere karşı dayanıklı olarak üretilmesi sebebi ile bu sektörler tarafından sık sık tercih edilir. CP paletler özellikle şu sektörler tarafından kullanılmaktadır:

 • Araç (deniz, kara ve havacılık) endüstrisi
 • Biyokimya ve petrokimya alanları
 • Elektrik ve elektronik endüstrileri
 • Gıda endüstrisi
 • İlaç endüstrisi (dolayısı ile sağlık sektörü)
 • İnşaat sektörü
 • Kimya endüstrisi
 • Tarımsal üretim alanları ve tarım sektörü

 

CP Palet Teknik Özellikleri Neler?

 

CP palet teknik detayları şu şekilde açıklanabilir:

 • 4 yüzeyi de açık olacak şekilde üretilmektedir. Farklı biçimlerde ve boyutlarda üretime açıktır.
 • 1000 kg ila 1700 kg arasında yük taşıma kapasitesine sahiptir. En çok ağırlık kapasitesi olan paletlerden biridir.
 • CP palet ısıl işlem görmüş palet sınıfında da bulunur.
 • Düz ve çapraz yerleştirme gibi özel işlem ve yüzey özellikleri vardır.
 • Ham maddeleri doğaldır. Özellikle çam ağacı kullanılarak üretilir. 

 

CP Palet Boyutları Neler?

 

CP palet boyutları genellikle 1200 mm x 1000 mm olmaktadır. Ancak yük kapasitesi ve üretim amacına bağlı olarak 1200 mm x 800 mm gibi boyutlarda üretilmesi de mümkündür. Bu boyutların yanı sıra özelleştirilmiş boyut tercih etmek de üreticiye göre mümkün olabilmektedir.

 

CP Palet Kimyasal Maddelere Karşı Güvenilir Mi?

 

CP paletin kimyasal maddelere dayanıklılığı yüksek seviyelerdedir. Bu sebep ile de özellikle kimyasal maddeler taşınacağı ya da muhafaza edileceği zaman tercih edilir. CP palet modelleri kimyasal maddelere karşı tepkime göstermemekte ve yüksek dayanıklılık seviyesi ile dikkat çekmektedir. Kimyasal maddelere olası temas ya da nüfuz etme durumunda direnç seviyesinin yüksek olması sebebi ile güvenli kullanım imkanı sunacaktır.

 

CP Palet Uluslararası Taşımacılık için Kullanılır Mı?

 

CP palet ve taşımacılık sektörü birbiri ile entegrelidir. Daha kısa mesafelerde (örneğin yurt içi ya da şehir içi) genellikle ahşap ya da plastik palet modelleri tercih edilir. Bu palet türlerine ısıl işlem yapılmasına da gerek yoktur. Ancak daha uzun ve kara sınırını aşan taşımacılık ve lojistik sektörlerinde hem kalite hem de ısıl işlem önem taşımaktadır. Bu sebep ile de CP palet kara yolu, deniz yolu ve hava yolu ile yapılan uluslararası taşımacılık için de tercih edilmektedir.

Sevkiyat ve Teslimat Süreci

Ürünle alakalı fiyat teklifi almak için teklif al kısmından bize tüm ürün detaylarını (adet,boyut,tür) ve kişisel bilgilerinizini eksiksiz doldurarak form gönderin. Ekibimiz gönderdiğiniz bilgiler doğrultusunda sizlere en uygun fiyatlı palet siparişinin teklifini oluşturacaktır.

 • Kaliteli ve dayanıklı paletler

 • Tüm kredi kartlarına 12 ay taksit imkanı

 • Hızlı ve profesonel teslimat

 • Uygun fiyat politikası

Mesaj Bırakın

WhatsApp

Teklif Talebi Gönderdim, Ne Yapmalıyım?

Ekibimiz en kısa süre içerisinde size özel en uygun fiyatlı palet teklifini bizlere ulaştırmış olduğunuz iletişim kanalına iletecektir.

Teslimat Sürecini Takip Edebilir Miyim?

Evet, ekibimizle iletişime geçerek ürünlerinizin nerede olduğuna dair bilgi alabilirsiniz. Metkan'ın misyonlarından biri; en hızlı sipariş teslimatını sağlamaktır.

Teklifteki Referans Kodu Nedir?

Her siparişinizde size referans kodu verilmektedir. Firmamızı önereceğiniz başka bir firmaya bu referans kodunu iletmeniz halinde hem siz ikinci siparişinizde, hem de önerdiğiniz firma iskonto avantajı sağlamaktadır.

Metkan Toptan Palet

Benzer Ürünler

EURO Palet

Metkan Toptan Palet

Ahşap Palet

Metkan Toptan Palet

EPAL Palet

Metkan Toptan Palet