İkinci El Palet

İkinci El Palet

İkinci El Palet Nedir? Nerelerde Kullanılır? Tüm Teknik Özellikleri ve Boyutları

İkinci el palet türleri özelliklerine ve ham maddesine göre sınıflandırılmaktadır. İkinci el paletler farklı özelliklere sahiptir. Kaliteli malzemelerden elde edilen paletlerin yeniden kullanılması mümkündür. İleri dönüşüm ya da geri dönüşüm teknikleriyle paletlerin üretilmesi de yine mümkün olan konular arasında bulunur.

 

Taşınması daha kolay olan ahşap plastik gibi. Materyallerin yanı sıra demir gibi malzemelerden üretilen ikinci el paletler de vardır. Bu paletlerin kullanım alanları ise amacına bağlı olarak değişebilir. Hem amaca hem de paletin fiziksel özelliklerine bağlı olarak ikinci el paletin özellikleri değişiklik gösterebilmektedir.

 

İkinci El Palet Nerelerde Kullanılır?

 

İkinci el paletin kullanım yerleri çok farklı olabilir. Bunun temel sebebi ise ikinci el paletin ölçüleri ve dayanıklılığıdır. Paletlerin dayanıklılığını etkileyen en önemli unsur kalitedir. Kalitesi yüksek olan paletler hem tekrar kullanıma uygundur hem ileri dönüşüm ile dönüştürülebilir hem de daha çevre dostudur. Bu sebeple de ikinci el paletler çoğunlukla farklı alanlarda tercih edilebilir. İkinci el paletlerin kullanıldığı yerler şu şekilde sıralanabilir:

  • Taşıma: Taşımacılık için en çok kullanılan paletler, ikinci el paletlerin dir dayanıklı olmalarının yanı sıra muhafaza için de tercih edilir. Taşıma ve nakliye esnasında ürünlerin korunabilmesi ve herhangi bir sorun ile karşılaşılmaması için ikinci el paletler kullanılabilir.
  • Muhafaza: Özellikle dayanıklı ürünlerin muhafazası için ikinci el paletler tercih edilmektedir, ikinci el paletler de karşılaşılabilecek. Hasarlar ve zararlar sebebiyle hareket ettirilmemesi gereken ürünlerde daha çok ikinci el paletler maliyeti düşük olduğu için tercih edilir.
  • Depolama: Muhafaza da olduğu gibi paletlerin maliyetinin düşük olduğu için depolama alanlarında daha çok ikinci el paletler kullanılır. Bunun temel sebebi hem maliyetinin düşük olması hem de ikinci el olan paletlerin dayanıklılığının güçlü olmasıdır.

 

İkinci El Palet Teknik Özellikleri Nelerdir?

 

İkinci el paletlerin teknik özellikleri paletin ham maddesine göre değişir. Plastik, ahşap, Euro ve daha birçok farklı ham maddeden üretilen ikinci el paletler vardır. İkinci el paletlerin teknik özellikleri arasında boyut ve dayanıklılık yer alır. Yıkanabilir olması, yükselti sağlaması, standart ölçülere sahip olması teknik ve fiziksel özellikleri arasında bulunur. İkinci el paletin özellikleri sebebi ile istifleme için sık tercih edilir.

 

İkinci El Palet Boyutları Nelerdir?

 

İkinci el palet boyutları çoğunlukla standart olmaktadır. İkinci el paletler genellikle standart ölçülere sahiptir. Daha önce kullanılması sebebiyle ikinci el paletlerin özel üretim olarak elde edilmesi çoğunlukla mümkün değildir.

 

Ancak mevcut boyutlar farklı alıcılar için uygun olabilir. Dolayısı ile ikinci el paletler genellikle Avrupa standardında belirlenen standart ölçülere sahiptir. İkinci el paletin özellikleri genellikle kalite, boyut ve kullanım alanı olarak sınıflandırılır. Boyutların standart olması ise son derece normaldir.

Sevkiyat ve Teslimat Süreci

Ürünle alakalı fiyat teklifi almak için teklif al kısmından bize tüm ürün detaylarını (adet,boyut,tür) ve kişisel bilgilerinizini eksiksiz doldurarak form gönderin. Ekibimiz gönderdiğiniz bilgiler doğrultusunda sizlere en uygun fiyatlı palet siparişinin teklifini oluşturacaktır.

  • Kaliteli ve dayanıklı paletler

  • Tüm kredi kartlarına 12 ay taksit imkanı

  • Hızlı ve profesonel teslimat

  • Uygun fiyat politikası

Mesaj Bırakın

WhatsApp

Teklif Talebi Gönderdim, Ne Yapmalıyım?

Ekibimiz en kısa süre içerisinde size özel en uygun fiyatlı palet teklifini bizlere ulaştırmış olduğunuz iletişim kanalına iletecektir.

Teslimat Sürecini Takip Edebilir Miyim?

Evet, ekibimizle iletişime geçerek ürünlerinizin nerede olduğuna dair bilgi alabilirsiniz. Metkan'ın misyonlarından biri; en hızlı sipariş teslimatını sağlamaktır.

Teklifteki Referans Kodu Nedir?

Her siparişinizde size referans kodu verilmektedir. Firmamızı önereceğiniz başka bir firmaya bu referans kodunu iletmeniz halinde hem siz ikinci siparişinizde, hem de önerdiğiniz firma iskonto avantajı sağlamaktadır.

Metkan Toptan Palet

Benzer Ürünler

EURO Palet

Metkan Toptan Palet

Ahşap Palet

Metkan Toptan Palet

EPAL Palet

Metkan Toptan Palet