Özel Ölçü Palet

Özel Ölçü Palet

Özel Ölçü Palet Nedir?

Özel ölçülü palet özellikleri siparişe göre hazırlanmaktadır. Palet türleri standart boyutlardan oluşmasına karşın siparişe bağlı olarak boyutlarının değiştirilmesi mümkündür. Bu sebeple de müşterilerin talep etmesi halinde paletlerin özellikleri ve ölçüleri değiştirilebilir. Özel ölçülü paletler çoğunlukla özel alanlarda kullanılmaktadır. Ürüne özel üretilmesi ya da amaca özel üretilmesi mümkündür. Dolayısıyla özel ölçülü palet yaptırmak isteyen kişiler için ayrıcalıklı hizmet sunulabilmektedir.

 

Özel Ölçülü Paletler Nerelerde Kullanılır?

 

Özel ölçülü palet kullanım alanları tamamen farklı olabilmektedir. Özel ölçülü paletler özel kullanım amacıyla üretilmektedir. Dolayısı ile özel ölçülü paletler farklı alanlarda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Bunun temel sebebi ölçünün tamamen amaca yönelik hazırlanmasıdır.

 

Özel ölçülü paletlerin özelliklerine ve kullanım alanına bağlı olarak spesifik olarak değiştirilen farklı özellikleri vardır. Daha dayanıklı olması, kalitesinin yükseltilmesi, boyutlarının küçültülmesi ya da büyütülmesi bunlara benzer özellikler arasında yer alır. Fiziksel özelliklerinin yanı sıra kalitesinin değiştirilmesi de kullanım alanına bağlı olarak belirlenir.

 

Özel Ölçülü Palet Teknik Özellikleri Nelerdir?

 

Özel ölçülü paletlerin teknik özellikleri arasında farklı maddeler vardır. Özel ölçülü paletler hazırlanırken, yoğunlukla amaca yönelik hareket edilir. Amaca yönelik hareket edildiği için ise özel ölçülü paletlerin teknik özellikleri farklı olabilir. Dolayısı ile ahşaptan yapılabileceği gibi plastikten özel ölçülü palet yapılması da mümkündür. Bunun için doğru firmalar ile görüşmek ve doğru ölçülerde ürüne özel sipariş vermek gerekir.

Özel ölçülü paletlerin teknik özellikleri şunlardır:

 • Avrupa standartlarına uygun olarak üretilir.
 • Özel kalite seçenekleri sunulur.
 • İstenilen ebat ve modelde özel ölçülü palet yapılabilir.
 • Fiyatları firmaya ve modele göre farklılık gösterebilir.
 • Taşıma, depolama, koruma ve muhafaza gibi amaçlar için kullanılabilir.

 

Özel Ölçülü Palet Boyutları Nelerdir?

 

Özel ölçülü paletlerin ebatları değişiklik gösterebilmektedir. Özel ölçülü paletlerin boyutları siparişe bağlı olarak değişebilmektedir. Bu sebeple de özel ölçülü palet olarak anılır. Özel ölçülü paletler istenilen ebatlarda ve istenilen ağırlıkta üretilebilmektedir. Dolayısıyla özel ölçülü taleplerin boyutlarıyla ilgili herhangi bir kısıtlama yoktur. Standart palet ölçülerinden daha büyük ya da daha küçük olmaları mümkündür. Standart palet ölçüleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Ahşap paletler için standart ölçü çoğunlukla 80 cm x 120 cm olmaktadır.
 • Plastik paletler için standart ölçü genellikle 80 cm x 120 cm, 100 cm x 120 cm olabilmektedir. Ayrıca 110 x 110 cm ya da 110 cm x 130 cm boyutları da standart olarak kabul edilir.
 • Euro paletlerin standart ölçüleri ise genellikle 60 cm x 80 cm’den başlar ve 120 x 100 cm’e kadar yükselir.

 

Özel ölçülü paletlerin standart boyutları Avrupa standartlarına göre belirlenmektedir. Sabit üretim boyutlarının dışında bir ölçüye göre üretim yapılmak istendiğinde özel ölçülü palet üretimi yapılır.

Sevkiyat ve Teslimat Süreci

Ürünle alakalı fiyat teklifi almak için teklif al kısmından bize tüm ürün detaylarını (adet,boyut,tür) ve kişisel bilgilerinizini eksiksiz doldurarak form gönderin. Ekibimiz gönderdiğiniz bilgiler doğrultusunda sizlere en uygun fiyatlı palet siparişinin teklifini oluşturacaktır.

 • Kaliteli ve dayanıklı paletler

 • Tüm kredi kartlarına 12 ay taksit imkanı

 • Hızlı ve profesonel teslimat

 • Uygun fiyat politikası

Mesaj Bırakın

WhatsApp

Teklif Talebi Gönderdim, Ne Yapmalıyım?

Ekibimiz en kısa süre içerisinde size özel en uygun fiyatlı palet teklifini bizlere ulaştırmış olduğunuz iletişim kanalına iletecektir.

Teslimat Sürecini Takip Edebilir Miyim?

Evet, ekibimizle iletişime geçerek ürünlerinizin nerede olduğuna dair bilgi alabilirsiniz. Metkan'ın misyonlarından biri; en hızlı sipariş teslimatını sağlamaktır.

Teklifteki Referans Kodu Nedir?

Her siparişinizde size referans kodu verilmektedir. Firmamızı önereceğiniz başka bir firmaya bu referans kodunu iletmeniz halinde hem siz ikinci siparişinizde, hem de önerdiğiniz firma iskonto avantajı sağlamaktadır.

Metkan Toptan Palet

Benzer Ürünler

EURO Palet

Metkan Toptan Palet

Ahşap Palet

Metkan Toptan Palet

EPAL Palet

Metkan Toptan Palet