EURO Palet

EURO Palet

Euro Palet Nedir? Nerelerde Kullanılır? Tüm Teknik Özellikleri

Euro palet modeli özel palet modellerinden biridir. Euro palet modelini kullanmak isteyen kişiler bu modeli farklı yerlerde rahatlıkla tercih edebilir. Euro paletin kullanım alanları tamamen farklı olabileceği gibi standart alanlarda ve standart amaçlar için de tercih edilebilir. Palet çeşitleri arasında bulunan ve Avrupa standartlarına göre üretimi sağlanan euro paletler çoğunlukla benzer amaçlar için tercih edilmektedir.

 

Bu palet türü için belirlenen özel boyutlar ve özellikler vardır. Teknik özelliklerinin yanı sıra yeniden üretimin yapılabilir şeklinde üretilmesi ise çevre dostu olmasını sağlar. Birçok palet ham maddesi sebebiyle yeniden kullanıma uygundur. Yeniden kullanıma uygun olan modeller ikinci el palet olarak da satışa sunulabilir. Genellikle ham madde olarak ahşabın ve tahtanın kullanıldığı bu palet türünde önemli olan boyutlar ve kalitedir.

 

Euro Palet Kullanım Alanları Neresidir?

 

Euro palet kullanım yeri amaca bağlı olarak değişebilir. Euro paletin kullanıldığı ve tercih edildiği sektörler çok çeşitlidir. Bunun temel sebebi euro paletin birçok alanda rahatlıkla kullanılabilir olmasından kaynaklanır. Euro palet kullanan kişiler ve firmalar farklı sektörlere ve farklı amaçlara uygun olarak euro paleti tercih etmektedir.

Euro paletin en çok kullanıldığı yer ve sektörler şu şekilde sıralanabilir:

 • Giyim sektörü
 • İnşaat sektörü
 • Taşımacılık ve nakliye sektörü
 • Plastik üretim sektörü
 • Ambalajlama ve paketleme sektörü ve iş alanları
 • Teknoloji malzemesi üretim ve sevkiyat alanları

 

Euro Paletin Teknik Özellikleri Nelerdir?

 

Euro palet özellikleri bakımından son derece gelişmiştir. Bu özellikler şu şekildedir:

 • Çevre dostudur ve yeniden kullanıma uygundur.
 • Avrupa Birliği standartlarında üretim yapılır.
 • Yüksek kaliteden oluşur.
 • Ahşap asıl ham maddesidir.
 • Farklı standart boyutlara sahip olabilir.

 

Euro palet taşımacılık ve depolama için de sık sık tercih edilir.

 

Euro Paletin Boyutları Nelerdir?

 

Euro palet boyutları Avrupa Birliği standartlarına bağlı olarak belirlenmiştir. Standart ölçüler çoğunlukla her ülke için aynıdır. Palet üretimi yapan yerler genellikle Avrupa standartlarına uygun olarak hareket ederler. Dolayısıyla euro paletin kullanım alanları da bu noktada farklılık gösterebilir.

Euro palet kullanmak isteyen ya da almak isteyen kişiler çoğunlukla standart ölçüleri ile karşılaşırlar. Ancak özel üretim yapılabilmesi de mümkündür. İşe, işin niteliğine ve kalitesine bağlı olarak özel palet boyutlarında üretim yapılabilir. Euro palet genellikle 100 cm x 120 cm boyutlarındadır.

 

Euro Palet Ne Anlama Gelir?

 

Euro paletin anlamı temelde bir terim olmasına bağlıdır. Bu terim normalde paletleri anlatmak için kullanılan kısaltmalar arasında da yer alır. Euro palet bir paletin yüksek oranda kaliteli olduğunu ve sürdürülebilir seçeneklerden oluştuğunu göstermek için kullanılan bir terimdir. Bu palet kullanıldığı takdirde farklı kalite özelliklerinden yararlanılır. Örneğin Euro palet terimi ile paletin kaliteli, sürdürülebilir, çevre dostu ve dayanıklı olduğunu anlamak mümkündür.

Sevkiyat ve Teslimat Süreci

Ürünle alakalı fiyat teklifi almak için teklif al kısmından bize tüm ürün detaylarını (adet,boyut,tür) ve kişisel bilgilerinizini eksiksiz doldurarak form gönderin. Ekibimiz gönderdiğiniz bilgiler doğrultusunda sizlere en uygun fiyatlı palet siparişinin teklifini oluşturacaktır.

 • Kaliteli ve dayanıklı paletler

 • Tüm kredi kartlarına 12 ay taksit imkanı

 • Hızlı ve profesonel teslimat

 • Uygun fiyat politikası

Mesaj Bırakın

WhatsApp

Teklif Talebi Gönderdim, Ne Yapmalıyım?

Ekibimiz en kısa süre içerisinde size özel en uygun fiyatlı palet teklifini bizlere ulaştırmış olduğunuz iletişim kanalına iletecektir.

Teslimat Sürecini Takip Edebilir Miyim?

Evet, ekibimizle iletişime geçerek ürünlerinizin nerede olduğuna dair bilgi alabilirsiniz. Metkan'ın misyonlarından biri; en hızlı sipariş teslimatını sağlamaktır.

Teklifteki Referans Kodu Nedir?

Her siparişinizde size referans kodu verilmektedir. Firmamızı önereceğiniz başka bir firmaya bu referans kodunu iletmeniz halinde hem siz ikinci siparişinizde, hem de önerdiğiniz firma iskonto avantajı sağlamaktadır.

Metkan Toptan Palet

Benzer Ürünler

Ahşap Palet

Metkan Toptan Palet

EPAL Palet

Metkan Toptan Palet

Isıl İşlem Görmüş Palet

Metkan Toptan Palet